Міфи про слухопротезування
слухові апарати Вынниця  вул. Кропивницького, 1
тел.: +38(0432) 52−77−37

Як проїхати?
 • 9
 • 3
 • Слуховий апарат для полювання
 • Перший водонепроникний слуховий апарат у світі

Міфи про слухопротезування

girl-toutching-her-ear

Міф №1: багато людей вважають, що «слухопротезування - це крайній захід».

Для того щоб звикнути до слухового апарату потрібно чимало часу і сил. Цей процес досить складний і не терпить несумлінного ставлення. Корекція слуху, на відміну від корекції зору, проходить не так просто. Із зором все гранично ясно – лікар прописав окуляри або контактні лінзи, одягай і носи...

Слабочуюча людина повинна бути готова до того, що в перший час після слухопротезування поліпшення слуху може не відбутися. Крім цього навіть самі звичайні звуки можуть придбати металевий неприродний відтінок, як  івласний голос. Можуть турбувати шарудіння, гучні фонові шуми, та й взагалі, з'явиться велика кількість звуків, які були незвичні для тривалого періоду тиші. Всьому цьому є достатньо просте пояснення: слуховий центр головного мозку «забув», як обробляються високочастотні сигнали з малою інтенсивністю. Протягом довгого часу, слуховий центр сприймав занадто маленький діапазон звуків, а звуки широкого діапазону просто не оброблялися. Для того щоб головний мозок зумів перебудуватися на правильний режим роботи потрібно досить багато часу.

 ВАЖЛИВО ЗНАТИ:
Чим раніше слабочуюча людина пройде слухопротезування, тим швидше вона звикне до апарату.

 

Найчастіше на процес адаптації потрібно від декількох тижнів до декількох місяців. Все залежить від давності з'явився захворювання і ступеня втрати слуху. Такий перший результат, як поліпшене розуміння мови співрозмовника відзначається вже через два-п'ять тижнів, всі інші результати йдуть по наростаючій. Дуже важливо знати, що звикання до слухового апарату багато в чому залежить і від його технічних характеристик, тобто чим якісніше прилад, тим швидше він почне приносити користь.

Після розуміння мови оточуючих людей, поступово перестануть турбувати неприємні шарудіння і шуми. Вони почнуть сприйматися, як належне, без будь-якого роздратування, просто як фон, на який частіше не звертають уваги. Як Ви помітили, для адаптації до апарату доведеться запастися терпінням, а до того ж будуть потрібні суворе дисциплінування і бездоганне дотримання рекомендацій фахівців.

 

 

Ознаки погіршення розбірливості мови

 • Пацієнт чує вимовлений текст, але розібрати його сенс не може.
 • На відміну від диктора телевізійних новин, мова героїв кінострічок сприймається гірше.
 •  Слова на слух сприймаються гірше, ніж числа.
 • Звук телевізора сприймається краще, ніж звук радіо.

 

Міф № 2: «Слухопротезування погіршує слух» .

Зрозуміло, це помилка. Тривале використання апарату дозволяє центрам головного мозку «розмірковувати» і стимулювати свою роботу.

ВАЖЛИВО ЗНАТИ:

Правильне використання слухового апарату для уникнення зниження слуху маєна увазі кілька правил:

 • Ні в якому разі не користуйтеся «чужим» слуховим апаратом, так як ризик отримання акустичної травми досить великий. У кожного пацієнта ступінь зниження слуху зовсім різна, отже, у кожного буде власна схема налаштування слухового апарату. Апарат всього лише інструмент, який в умілих руках фахівця стає «панацеєю».
 • Ніколи не купуйте слуховий апарат «з рук», по телевізору, в інтернеті і в магазинах, якiне надають індивідуальне налаштування. Слухопротезування має бути проведено відповідно до результатів аудіометричного тестування.
 • Для того щоб придбати слуховий апарат неодмінно зверніться до фахівця в цій області, який Вам надасть повну консультацію і ознайомить з процесом адаптації.
 • Підбір та налаштування слухового апарату повиннен здійснюватися тільки в перевірених спеціалізованих центрах. У розділі «Контакти» Ви знайдете координати саме таких установ .

 

Для того, що б слуховий апарат не привів до подальшого зниження слуху потрібно знати кілька важливих правил:

  • Не можна користуватись «чужим» слуховим апаратом. Існує ризик отримання акустичної травми. У кожного пацієнта зниження слуху індивідуально, відповідно кожному пацієнту потрібно своя схема настройки апарату. Будь-який апарат це всього лише інструмент, який повинен бути запрограмована фахівцем, під зниження слуху окремо-взятого пацієнта.
  • Ні в якому разі не можна купувати апарат «з рук» або в магазинах БЕЗ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ПРОГРАМУВАННЯ. Слуховий апарат повинен бути підібраний за результатами аудіометричного тестування (скринінгу).
  • Ні в якому разі не можна купувати апарати через різні служби доставок: експрес передачі або поштою. При купівлі такого апарату Ви купуєте «кота в мішку», навіть якщо вартість невисока. Запам'ятайте: Ціна апарату це його характеристики, звучання, можливість допомогти пацієнтові, розмір і рівень технологій закладений при його створенні.
  • Підбір, налаштування апарату це складний процес який повинен здійснюватись тільки спеціально навченим фахівцем з слухопротезуванню. В розділі контакти, ви зможете знайти адреси і телефони таких центрів.

 

Міф № 3: «Слухопротезування - доля людей похилого віку».

На сьогоднішній день такі фактори, як галаслива середу, низький рівень медичного обслуговування, погана екологія, тривале використання всіляких акустичних послуг тягнуть за собою зниження рівня слуху навіть у дітей, підлітків і молоді.

Пам'ятайте: зниження Вашого слуху більш помітно для оточуючих, ніж Ваш мініатюрний слуховий апарат.